Unity 3D Nedir ? Unity 3D İle Oyun Nasıl Yapılır ?

Unity Nedir ? Nasıl İndirilir ?

Unity 3D zamanında çok uğraştığım bir oyun motorudur. Kullanımı gayet basit ve mobil oyun çıkartmak isteyenler için gayet güzel bir uygulamadır. Tabii bu Unity’nin bilgisayar oyunu yapamadığı anlamına gelmiyor. En çok bilinen örneklerden olan Slenderman Unity ile yapılmıştır. Peki Nedir Bu Unity 3D ?

Hakkında Çok fazla bilgi videosu bulabileceğiniz bir oyun motorudur. Hazır kodlar ve ya kendinizin yazdığı kodlar ile milyonlarca türde oyun yapabilme imkanınız var. Hem 3 Boyutlu Hemde 2 Boyutlu oyunlar yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli şey kod bilgisidir. Tabii bunun yanında eğer kendinize özgü içerikler kullanacaksanız modelleme bilmekte çok önemli bir şey. Mesela bir kişi yerine 2 kişi çalışmak daha mantıklıdır biri modelleme yaparken bir diğeri kod yazar. Unity 3D gerçekten çok güzel ve hoş bir programdır. Eğer Unity 3D ‘yi kullanmak isterseniz BURAYI tıklayarak ücretsiz bir şekilde çok rahatlıkla indirebilirsiniz. Unity İndikten sonra kurulumunu yapın. Kurduktan sonra yeni proje açmak için şunu yapın :

Tabii ki Unity 3D ‘nin ücretsiz olması Asset Store’un ücretsiz olduğu anlamına gelmiyor.Asset Store hem ücretli hemde ücretsiz textureların,modellerin ve çeşitli maddelerin bulunduğu sanal bir alışveriş yeridir. Tamamen güvenlidir. Asset Store’dan bedava bir sürü içerik bulabilirsiniz. Hemde gerçekten güzel içerikler. Eğer büyük şeyler planlıyorsanız ve modelleme yapmayı bilmiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle Asset Store’a bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Unity 3D İle Oyun Yapmak İçin Hangi Kanalları Takip Edebilirim ?

Ders almak için sadece youtube kanalı izlemek yerine bu işi bilen insanların hazırladığı videoları belirli bir ücret karşılığı izleyebilirsiniz. Ama biz sizlere hem bedava hemde akılda kalıcı ve güzel İki kanal önereceğiz.

1-ÖĞRENİTY

Kanalına BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz.

Bu da ilk videosu :

2-KGNTech

Kanalına BURADAN gidebilirsiniz.

Bu da ilk videosu :

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere! Bol oyun yapmalar !

 

 

 

Tagged with:     , , , , ,

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *