Türkiye’de İşini Çok İyi Yapan 7 Cosplayer ! (Tamamen Özneldir)

Bildiğiniz gibi cosplay daha çok Orta Doğu’dan gelmedir. İnsanların oyunla, diziyle, filmle bütünleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Peki Türkiye’de olan cosplayerları tanıyor musunuz ? Hadi hep birlikte görelim 🙂

7-Nilüfer Karaata

Kendileri azda olsa takip ettiğim bir coplayer. İşini iyi yapıyor ve bazı cosplayerlar gibi etrafına mutsuzluk değil aksine mutluluk saçıyor.

6-Destan Sarıoğlu

2007 yılından beri cosplay ile uğraşıyor, 2010’dan beri de etkinliklere katılıyor. Kostümün yapılış aşamasının giydiği günden daha keyifli olduğunu düşünüyor. Özellikle ekiple cosplay yapmayı, yurtdışındaki etkinlikleri ziyaret etmeyi ve Türkiye’deki etkinliklerde boş boş oturup muhabbet etmeyi seviyor.

5-Melis Oya Boyer

Kendisi hakkında pek bilgi bulamadım ama gözlemlerime göre cosplay yapmaktan zevk alan biri.

4-Kübra Kazancı

1993 doğumludur. Anime izlemeyi, kostüm yapmayı ve resim çizmeyi sever. Kendisi tatlı bir insan.

3- Ligeia Cosplay

Hakkında hiçbir bilgi bulamadığım hanım ablacığımız

2-Edra Karena

Tüm kostümlerinde teknolojiden kaçınan bıkkın mühendis. Kostümlerini giydikten sonra hep öyle kalmak istiyor, mesela Orta Dünya’ya taşınıp Galadriel olarak sonsuza dek yaşamak en büyük hayali. Cosplay ile tanışması animeler sayesinde olmuş. Otaku olmasına rağmen “kawaii” anime karakterlerine dönüşmekte zorlanıyor; o yüzden kitap, film ve çizgi roman karakterlerine yöneliyor.

1-Melodi Kızılgün

Kendisini çok tatlı buluyorum ama araştırdığım kadarıyla bazıları onu ciddi buluyor. Cosplay yapmaya sanırım 13-15 yaşlarında arkadaşları sayesinde başlamış ve bu işte başarılır olmuş.

Bazı bilgileri araşırarak bazılarını ise cosplayturkiye.com sayfasından aldım. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın 🙂

 

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *