Rust’ta Hayatta Kalmanın Püf Noktaları !

Bildiğiniz üzere Rust emek isteyen ve her ayın sonunda her şeyi tekrardan yapmanızı sağlayan bir oyun. Zaten öbür türlü oyunun zevki çıkmaz. Rust’ta çok uzun süre geçirdim. Yaklaşık 1000 saat oynamam var. Peki ne kazandım ? Tecrübe ve oyun zevki. Her neyse gelelim konumuza :

1-Hayatta Kalmak İçin Birlik Kurun

Oyun elbette tek başına oynanabilir ama bu gerçekten zor. Aynı anda 4-5 kişi ile savaşabilirsiniz ama gerçekten zor olacaktır. Malzeme bulmak ,lootlara gitmek derken tek başınıza, grup içindekinden oyunda daha çok zaman geçireceksiniz. Minimun 2 kişi size yetecektir. Tabii unutmayın arkadaşınız çok umursamaz biriyse tüm yükü size bırakabilir !

 

 

2-Doğru Yerlere Base Yapımı

İnsanların olduğu bölgelerde çok durmayın tabii loot işi biraz zaman alacaktır ama emin olun gözden ırak olmanız sizin yararınıza. İnsanlar yakınlarda patlatılacak baseler varken neden uzaklarda base arasın ki ? Gerçi ne kadar saklansanızda bir süre sonra yakanıza yapışıyorlar ama sizi bir müddet çatışmadan uzak tutacak, lootunuzu iyi bir seviyeye getirecektir.

3-Fake Evler(Sahte Evler) Yapın

Evinizin yakınlarına bir kaç sahte ev,base yapın hatta sahte fırın evleri bile yapabilirsiniz. Oyundan çıktığınızda içerisine odun atıp yakarsanız içeride bir şey pişiyor gibi gözükecek bu da raiderların evinizden önce oraya girmesine neden olacaktır. 

4-Surlar Çekin, Fake Alet Dolapları Koyun

Bu da raiderların malzemesini bitirmeye yönelik bir yöntem. Fake Alet dolapları bana baya pahalıya patladı diyebilirim. Taş Surların tanesi 2 C4 (2 C4 = 4 roket) harcatıyor. Bu da sizi fazla yormadan iyi bir savunma sistemini yaratıyor.

5-Auto Turretler Önemli !

Evinizin bir numaralı koruyucuları Auto Turretler <3 Tabi tek auto turretler değil bir kaç alet daha evinizi gayet güzel korur. Özellikle önemli kapıların ardına koymazsanız sizin için daha iyi olur. Çünkü genelde insanlar turret koyulan yerlerde malzeme olduğunu düşünür -ki ben öyleydim  ve baya rahat ettirmişti bu beni- böylece daha kolay raidlenirsiniz

 

6-Base’in Yapımı

Rust ‘ta base yaparken en çok dikat etmeniz konu budur. İnternette yüzlerce hatta binlerce, fake odalı base yapımı videosu bulabilirsiniz. Bu sizi ciddi anlamda yorabilirde yormayabilirde ama önemli olan sizin baseinizin güçlü ve girilmez olması değil mi ?

Şimdilik benden bu kadar dostlarım bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın !

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *