GİST(Gaming İstanbul) 2018 De Neler Oldu ?

                        İlk yazımızda siz sevgili okuyucuların ilgisini çekecek haber ile başlayalım dedik. Gist 2018’in İlk günü neler oldu ?

  Sabah’ın 10’u olmasına rağmen kapıda bekleyen  yüzlerce insan vardı. Sizlere KanalD ve CNN’in yaptığı çekimleri göstereceğim:

Peki Gaming İstanbul’da neler yaptım ?

Kısacası gezdim, fotoğraf çekildim, oyun oynadım ve nostalji yaşadım. Çok fazla resim çekemedim nedenim ise :

İlk Cosplayim ile ordaydım ve biliyorum ki hatalarım var. Artık yeni cosplay yaparken daha dikkatli olacağım.

Gist ‘te insanlar çok samimi ve eğlenceliydi. Ünlü youtuberlar oradaydı. Bana en samimi gelen kişiler Multiplayer ekibiydi. Orada Yorekok(Doruk Yavuz)ve Aras Karafil (BeyazTV kamerası ile) ile küçük bir çekimimiz oldu. Orada rol yapmakta çok eğlenceliydi. Tanımadığım insanlarla tanışıp yeni arkadaşlar edinmek, onlarla bilgi alışverişi yapmak çok güzel bir deneyimdi. Giriş bileletlerini internet üzerinden www.gamingistanbul.com sitesinden alabilirsiniz.

Gist ‘te yerlerini almış büyük yapımlar vardı. Rakip Kuruluşların(PlayStation-XBOX ve RedBull-Monster gibi) aynı mekan içerisinde bulunması güzeldi. Oyungezerin standında bedava dergi dağıtıldı. Epin standında bolca bilgisayarlar ve güzel ekipmanlar vardı fakat bilgisayarları test edebilmek için herhangi bir oyun yoktu.  Fakat güzel ledli mekanik klavyeler ile 10 parmak testi yapabilmek güzeldi. Kat Vr ile Virtual Reality(Sanal Gerçeklik) deneyimi kazanabilirsiniz. Şahsen deneyecek fırsatım olmadı ama deneyen insanları gördüm. Vr standlarını çokça gördüğümü söylemem gerekiyor. Xbox standında pubg maçları atabildiğiniz xbox makineleri vardı.

Eğer oyuncuysanız ve eğlenmek istiyorsanız gidin derim. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın…

 

 

 

 

 

 

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *