Öznel Olarak Çok Beğendiğim 5 Korku Oyunu !

Hepimiz olmasada bir çoğumuz korkmayı azda olsa sever değil mi ? Korku filmi izleyenlerin izleyecek filmi kalmayınca, Oyunseverlerin ise korkmak isteyince oynamak isteyeceği oyunları sizler için derledik ! Oyunları elimizden geldiğince bugsuz, oynanabilir seçtim :

5-Cry Of Fear

Benim şahsen oynayıp çok sevdiğim bir oyundu. Güzelde korkmuştum. Beni en sinir eden yaratık elince bıçak olan çocuklardı. Her an tetikte gezmek yararınıza. Peki siz bu oyunu bitirebilecek misiniz ?

4-Dying Light

Oyunu şahsen oynayamadım ama videolarını izledim. Sabahları daha çok macera. Akşamları ise yolda önünüze bir şey çıkacak diye korkuyorsunuz. Hikayesi gayet güzel. Ayrıca Dying Light’ın baş tasarımcısı Maciej Binkowski

 

 “Dying LightOrtadoğuda hayali bir ülkenin Harran isimli hayali bir şehrinde geçiyor. Bu şehri tasarlarken Türkiye’nin büyük şehirlerinden İstanbul’u temel aldık. Ancak oyundaki Harran ile Türkiye’deki Harran aynı yerler değil.”

Sonuç olarak biz yinede istanbul diyelim :))

3-Slender Man Serisi(Özellikle The Arrival)

Her oyun ayrı ama sonuç olarak hepsinin ortak noktası : Slenderman ! Slenderman creepypastaları ile de bizleri oldukça korkutan bir yaratık. Gerçek ve ya değil her türlü bizi korkutmayı başaran Slenderman’e büyük bir alkış !

2-Outlast

Oynadım ve bitiremedim ama gerçekten çok güzel korkutan bir oyundu benim için. Grafikler, atmosfer, hikaye… Her şey mükkemmel bir şekilde birleşmişti. İlk oyunun sonu beklediğim gibi değildi. İkinci oyununu daha çok beğendim tabi siz yine de ikisinide oynayın <3

???????

1-Silent Hills P.T

Sıradaki korku oyunu gerçekten kapalı alanda korkutmayı çok iyi beceriyor. Her an her şeyi bekliyorsunuz. Kendinizi kapana kısılmış ve zorda hissettiriyor. Gerçekten korkuyu iliklerinize kadar hissedeceksiniz !

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın !

 

 

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *