E-Spor Nedir ? Para Kazanabilir Misiniz ?

Bu yazımda sizlere Esporun ne olduğunu anlatacağım. ESpor ile para kazanabilir misiniz ? Evet ? Ve ya hayır ? İşte gelin birlikte bu soruları cevaplandıralım.

Kendimize ilk sormamız gereken soru ESpor nedir ?

ESpor, Dünya’da yaşayan ve İnternete sahip olan insanların İnternet aracılığı ile birbirleriyle ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanabilir. E-Spor’un geleneksel sporlardan tek farkı elektronik ortamda yapılıyor olmasıdır, ve tabii ki sizi zayıflatıp fit yapmaz ! (Belki parmak kası yaparsınız.)

İnternetinizin iyi bir düzeyde olması lazım. Neden mi hemen açıklayalım :

Bu arkadaş gibi çıldırmak istemiyorsanız  oyunları eğlenmek için oynayın, kariyer yapıcakmış gibi davranmayın ! Gelelim Esporun yoruculuklarına. 1 günde çok fazla antreman yapmanız gerekiyor. Takım oyunları için takıma ihtiyacınız var ve bu arkadaşlarla bir de iyi anlaşman lazım ki gerçek bir takım oyunu oynayın.

Her oyunun esporu olmaz. Oyunun Esporu olması için adil olması lazım yani para vererek oyunda diğer oyunculardan daha güçlü olmak, yükselmek(Wolfteam vs) olmamalı. Örneğin LoL ve CS:GO

Gelelim Konumuza -Sizinde bu yazıya girme nedeninize- Espor yaparak para kazanılır mı ?

Cevabımız tek bir kelime : “EVET!” Fakat bu o kadar kolay bir şey değil “Youtuber be Yayıncı olmaya benzemiyor.” Youtuber derken ne demek istediğimi siz anladınız aslında lafım kesinlikle Barış Özcan’a (sadece Barış Özcan’a da değil kimse yanlış anlamasın.) değil 🙂

Esporcu olmak için dediğimiz gibi çok çalışmalısınız. Turnuvalardan çok güzel para alabilirsiniz ama bunu bir meslek haline getirmek… Yayıncı olabilirsiniz ama hayatınızı sadece oyun oynayarak geçirirseniz para sıkıntısı çekebilirsiniz. Yinede siz bilirsiniz.

Turnuvalara hemen hemen her yerden katılabilirsiniz önemli olan sizin yatırımlarınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın !

 

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *