Counter-Strike Tarihi, Counter-Strike Nedir ?

Half-Life’ın can verdiği bir oyun düşünün, milyonlarca oyuncusu olan. 

Counter-Strike ilk olarak Half-Life oyununa bir mod olarak çıktı(1999). Oyun çok fazla oynanınca valve yapımcıları da bünyesine alarak isim haklarını satın aldı modu tek başına bir oyun haline getirdiler ve ilk oyun (2000 senesinde) piyasaya”Counter Strike 1.6″ ismiyle çıktı.

 

İkinci oyun olan Counter-Strike: Condition Zero isimli “hikayeli” oyun çok kez el değiştirdi. Hikayeli derken tırnak işareti kullanmamın nedeni oyunun hikayelerinin birbirinden bağımsız olmasıydı.Oyun basına gönderildi fakat gelen yoğun tepkiler valve’in oyunu geri çekmesini ve tekrar el değiştirmesini sağladı. Son kez yapımcı değiştiren oyun beklenen ilgiyi göremedi.

Üçüncü oyun olan Counter-Strike: Source, Source motorunun gücünü ve grafiklerinin güzelliğinden kar etmek için yapılan bir oyundu. Çıktığı dönem bolca konuşulmuş ve tartışılmıştı ama bir 1.6 kadar olamamıştı.

2004 yılında ise daha çok Asya Pazar’ına yönelik bir oyun olan: “Counter Strike:NEO”, 2007 yılında Counter Strike: Online, 20013 yılında Counter Strike Online 2ve 2014 yılında Counter Strike Nexon: Zombies isimleriyle 4 Counter-Strike oyunu çıktı.

NEO

Online

Online 2

Nexon: Zombies

Şu anki son oyunu olan Counter-Strike:Global Offensive çokça oynanan bir oyun. 2012 yılında Steam’in listesinde hala ilk 10’a giren bir oyun. Eski haritaların yenilenmesi,rütbe sisteminin getirilmesi,yeni oyun modlarının getirilmesi oyunu çekici bir hale getirmiştir. Steam fiyatı oldukça uygun olan cs:go sizi kanser edebilecek bir oyun. Kendi takım arkadaşlarız ile daha rahat edebileceğiniz ve daha fazla oranla kazanabileceğiniz bir oyun. Tabiri caiz ise oyunun kekoları olan Ruslar sizi çıldırtabilir ! (Bazıları Botlardan bile kötü oynuyor…)

CS:GO

Counter Strike’ın tarihi şu an için bu kadardı. Kim bilir belki yarın yeni bir oyunun tanıtımını görürüz ? Kendinize iyi bakın dostlarım. Şu videoyuda şuraya bırakayım keyfiniz yerinize gelsin 🙂 (Video Csgo’nun hatalarını ve kısa eğlenceli montajlar içermektedir.)

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *