Counter-Strike : Global Offensive Mi ? Rainbow Six Siege Mi ? Hangisi Daha İyi Bir Oyun ?

 Evet sevgili okuyucular bugün sizlerle birlikte counter mı oynanmalı yoksa rainbow mu oynanmalı onu açıklayacağız.

Bu oyunların oynanmasında en büyük etken zevktir. Biriniz stratejik oynamayı sever, biriniz ise rushlamayı. Biriniz Camplemeyi(pusmayı) sever, biriniz deli gibi etrafta adam aramayı. Dediğimiz gibi zevk buradaki en önemli meseledir. Gelin bu oyunlardan hangilerini oynamak istediğinizi maddeler halinde öğrenelim :

1-Hızlı Bir Oyun Mu ? Daha Yavaş Tempolu Bir Oyun Mu ?

Yavaş tempolu dememe bakmayın o kadar da yavaş değil fakat CS’ye göre daha yavaş bir temposu var. Adamların nerede olduğunu öğrenmeniz için dronları yönetmeniz falan gerekiyor haliyle bu da biraz oyunun temposunu düşürüyor. Gel gelelim hızlı bir oyuna. Burada hız kastımız round boyunca beklemek yerine daha hareketli bir yapıda olmasıdır. CS bu konuda gayet iyi.

2-Stratejik Bir Oyun Mu ? Yoksa Daha Az Stratejik Bir Oyun Mu ?

Burda biraz zeka devreye giriyor. Stratejik bir oyunu oynamak için belli başlı şeyleri bilmeniz yetmiyor, düşünmeniz gerekiyor. Rainbow bu konuda oldukça tatmin edici. Her operatörün ayrı ayrı yetenekleri ve özellikleri var. CS’de taktiksel ama Rainbow kadar değil. Zaten Ruslara denk geldiyseniz aman aman hemen bilgisayarınızı kapatıp derin bir nefes alın. Rush B sesleri kulağınızda yankılanabilir ve bu seslere bir de P90 sesleri eklenebilir. Dediğim gibi eğer stratejik bir oyun istiyorsanız Rainbow, Daha az stratejik istiyorsanız cs sizin için ideal.

3-Oyundan Beklentileriniz

Bana göre en önemlisi bu oyundan beklentiniz (grafik,oynanış,mekanikler vb.) Rainbow’un grafikleri daha gerçekçi ama Counter daha kolay oynanıyor. Yani seçim şansı sizin dostlarım. Kimse şu, bundan iyi diyemez. Herkese bol okumalar sizi seviyorum 🙂 Sizleri Şu Trailerlarla uğurlayayım:

Tagged with:     , , ,

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *