Cosplay Nedir ? Nasıl Yapılır ? Para Kazandırır mı ?

Cosplay aslında CostumePlaydir yani : Kostümlü Oyundur. Çeşitli aksesuarlar, malzemeleri kendi elinizde kesip biçip,dikip,yapıştırıp,birleştirerek ve ya bazıları gibi kolaya kaçarak yani satın alınarak yapılan bir hobidir. 

“Hobi para mı kazandırır ?” diye alay edenlere cevabım şudur :”EVET !” Kostümler Dünya’nın bir çok yerinde insanlara para kazandırıyor. Bu kostümlere Palyaçolar ve Noel Babalarda dahil tabii ki. Hani o yeni açılan dükkanların, marketlerin  önünde broşür dağıtırlar ya, onlar bu işi sizce de hayrına mı yapıyor ? Tabii ki hayır.

Kostüm yaparak para kazanmak aslında o kadar kolay bir şey değil. Eğer işi layıkıyla yapıyorsanız akşam eve yürüyecek bacaklarınız olmayabilir. Mesela bir kostüm yaptınız ve bir işyeriyle anlaştınız. Gün boyu şirketin önünde durup milletin ilgisini çekmeniz gerekiyor.Ve ya bildiğiniz üzere kostüm yarışmaları oluyor. Gaming İsanbul’da olduğu gibi.Tabii bu işin parasal kısmı gelin hobi kısmına birlikte bakalım:

Hobi olarak yeni başladıysanız eğer küçük hatalarınız olabilir. Eğer olursa sakın sıkıntıya düşmeyin çünkü her insan hata yapar. Zaten bunu eğlenmek için yapıyorsunuz. Kesinlikle video izlemenizi öneririm. Zaten size birazdan vereceğim youtube kanallarından bir çok bilgiyi elde edebilirsiniz.Eğer kenarda boş yere duran biraz paranız varsa cosplay yapmaktan çekinmeyin. Deneyin. Belki paranızın bir kısmı boşa gidicek(cosplay yaparken yanlışlarınız yüzünden ki benim çok fazla boşa gitti!) ama bu beni yıldırmadı. Belki harcadığım kadar para kazanamadım ama satın almaktan çok daha eğlenceli ve UCUZDU ! Mesela internette 500-600 liraya alabileceğiniz kostümü ben 150 tl ye kapattım.

Herneyse gelelim Cosplay nasıl yapılır kısmına. En çok kullanacağınız malzemelerden ikisi şunlar ; 

1-Eva

2-Kumaş

Peki nedir bu Eva ?

Evaya kısaca esnek karton diyebiliriz. İnce ve kalın halleri vardır. Buyrun MegCosplay’in videosunu izleyelim :

Bu da Meg Cosplay’in kanalının linki

Buradan Zırh Yapımının temelini öğrenebilirsiniz :

Bu da Valennia Cosplay kanalının linki

Şimdilik Cosplayler hakkında bilgiler bu kadar bir sonraki yazımızda görüşmek üzere !

 

 

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *