2018’de Çıkması Beklenen 5 Oyun !

Şimdiden umarız ki 2018 oyun açısından bizi doyursun. Biliyorsunuz ki bu sektörü çok gelişti ve gelişmeye devam ediyor. Harcanan bu paralar umarız boşa gitmez ! Şimdi gelin hep birlikte çıkacak bu oyunlara göz atalım !

1-Death Stranding

Oyunun yapımcısı Hideo Kojima bildiğiniz gibi KONAMİ’den ayrılmıştı. Ve yakın bir zamanda karşımıza Death Stranding ile çıktı. Merlininkazanı’nın sitesinde hikayesinin sızdırıldığı yazıyordu gelin hep birlikte MerlininKazanı’nın o bölümüne bakalım :

“Death Stranding, genetik olarak klonlanmış ordular hakkında bir oyun. Death Stranding bu klonların savaşmayı ve hayatta kalmayı öğrenmek üzerine eğitildiği bir simülasyonda, programcılık ile yaratılmış sanal bir dünyada geçiyor. Asıl hikaye bir virüs bu sistemin içine sızdığında başlıyor. Oyunun ilk birkaç saati boyunca herhangi bir açıklama yapılmıyor, ancak daha sonra asıl olayı anlatan açıklamalarla karşılaşıyorsunuz. Virüs, klonları zorla kontrol etmeye programlanmış ve sistemin içinde bulunan karakteriniz de bu virüsü durdurmak ile görevlendirilmiş durumda. Daha sonra, görevden alınan klonların o dünyada kalıp birer yapay zeka olarak sonsuza kadar sistemde sıkıştığı ortaya çıkıyor. Oyunun ana teması genetik gelişimler, insan ırkını iyileştirmeye odaklı teknolojiler ve sentetik hackleme üzerine kurulu.”

Sizleri Bu video ile başbaşa bırakıyorum…

2-FarCry 5

Bildiğiniz FarCry oyunları gibi olacağını düşünüyorum. Nasıl yani ? diyorsanız her oyunda olan VUR KIR ÖL DOĞ teması olacak -Biz seni böyle seviyoruz zaten FarCry <3-.

Grafikleri Nefes Kesici ama piyasaya çıkmadan pek bir şey söyleyemem. Keşke Gist’te fırsatım olsaydı oynasaydım… Konusu yüzünden bir ara gündem oldu hatırlarsınız imza kampanyası başlatılmıştı. Her neyse sizleri fragman ile başbaşa bırakıyorum :

3- Sea Of Thieves

Bana göre gerçekten güzel bir oyun. Grup şeklinde daha da güzel oynanıyor. Yön bulma, Harita bilgisi, Takım oyunu, Rahatlama ve  Korsan savaşları beni meraklandırıyor. Korsan deneyimini tam olmasada layığıyla yapıyor. Grafikler gerçekçilikten çok Fortnite’a benziyor ama bu onu kötü yapmaktan çok eğlenceli ve güzel yapıyor.

4- God Of War

PlayStation’ın göz bebeği biricik Kratos’un çocuğu mu olmuş ? Çok severek oynadığım(ız) Oyun olan God Of War kamera açısını ve sanırım oynanış mekaniklerini değiştirmiş. Artık Hack n Slash türünde olmayacak gibi. God Of War ilgiyi hak eden bir oyun . Umarız oyunu beğeniriz.

5-Detroit: Become Human

Oyun insanların, yapay zeka ile birlikte aynı toplulukta yaşamasını anlatıyor. Gerçekten güzel kurgulanmış ve hazırlanmış bir oyun. Grafikleri oldukça tatmin edici. Her ne kadar oyun hakkında yeterli bilgiye sahip olmasamda oyunun gerçekten mükkemmel olduğunu söyleyebilirim. Umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz bu oyun. Sizleri video ve bir görselle uğurluyorum. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere !

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *